Jesteś tutaj: Nowości / Posiadasz monitoring starego typu? Chcesz bezinwazyjnie przejść na obraz w jakości HD ?

Posiadasz monitoring starego typu? Chcesz bezinwazyjnie przejść na obraz w jakości HD ?

Posiadasz monitoring starego typu? Chcesz bezinwazyjnie przejść na obraz w jakości HD ?

Żaden problem. Już dziś dostępny jest sprzęt który pozwoli ci wykorzystać istniejące analogowe oprzewodowanie, dlatego bez większych kosztów oraz żmudnych prac instalatorskich pozwoli ci cieszyć  się obrazem najwyższej  jakości. Obraz dzięki technologii SD-HDI przesyłany jest metodą bezstratną w wysokiej rozdzielczości dzięki czemu obraz jest czytelny i szczegółowy.

Kamera pracuje na podobnej zasadzie jak w systemach analogowych tzn. że przesyła obraz nie poddany kompresji (1,5Gb/s) obraz obrabiany i kompresowany jest dopiero poprzez rejestrator. W typowych kamerach IP które przesyłają obraz za pośrednictwem przewodu sieciowego poprzez protokół TCP/IP obraz musi zostać poddany kompresji już na poziomie samej kamery w celu zmniejszenia ilości danych przesyłanych przez sieć ze względu na jej ograniczenia. W dodatku konfiguracja oraz późniejsza konserwacja systemu opartego na kamerach w technologii SD-HDI jest o wiele prostsza a co za tym idzie przysparza mniej problemów w codziennej eksploatacji.

 

Monitoring HD - SDI to doskonałe rozwiązanie, gdy celem jest unowocześnienie istniejącego systemu analogowego do rozdzielczości megapikselowych, bez konieczności wymiany istniejącego okablowania. Wśród zalet takiej inwestycji wymienić można:

 

  • Na odległościach do 100m wystarcza standardowej jakości kabel koncentryczny.
  • Prosty montaż (wtyki BNC, automatyczne nawiązywanie połączenia między kamerą a rejestratorem).
  • Bardziej naturalny dla oka obraz panoramiczny 16:9, przystosowanie do większości monitorów i telewizorów na rynku.
  • Brak odczuwalnych opóźnień w podglądzie obrazu.
  • Kompatybilność urządzeń różnych producentów.
  • Przetworniki CCD i jakość obrazu w nocy zbliżona do kamer analogowych.