Jesteś tutaj: Nowości / Oświetlenie LED Technologia Design... Ekologia

Oświetlenie LED Technologia Design... Ekologia

 

Technologia LED znana jest nie od dziś, ale to właśnie teraz udało się ją rozwinąć do poziomu w którym zaczęła wypierać większość dostępnych na rynku tradycyjnych źródeł światła.

Oświetlenie jest dla człowieka istotnym elementem życia codziennego, nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie życia bez elektryczności. Od czasów Edisona wiele się jednak zmieniło, na co dzień zaczynamy zwracać coraz większą uwagę na środowisko oraz oszczędności w naszym portfelu dzięki temu technologia LED jest jedyną która gwarantuje nam jedno i drugie.

 

 

 

Energooszczędność:

Większość tradycyjnych źródeł światła sygnowała się bardzo słabą sprawnością świetlną w porównaniu do wydzielanej energii cieplnej, najlepszym tego przykładem jest tradycyjna żarówka 60 wat w której tylko około 8% pobieranej przez nią energii przetwarzana była na światło widzialne reszta marnowana była na ciepło.

W technologii LED sprawność wynosi prawie 95% co daje nam tylko 5% strat na ciepło dzięki czemu zamienniki typowych dla nas żarówek pobierają znikome ilości energii.

 

 

Ekologia:

Na co dzień mamy do dyspozycji wiele oszczędnych źródeł światła lecz niestety ich energooszczędność okupiona jest bardzo wielkim wpływem na nasze środowisko naturalne. Zawierają one wiele szkodliwych związków takich jak rtęć, ołów, oraz różne rodzaje gazów. Które w niekorzystny sposób wpływają na nasze środowisko, trzeba pamiętać także że uszkodzenie takiej żarówki może spowodować niekorzystny wpływ na nasz organizm ponieważ różne związki zamknięte w szczelnych na co dzień żarówkach wydostaną się na zewnątrz i mogą one spowodować wiele złego.

Oświetlenie typu LED nie zawiera żadnych szkodliwych związków oraz jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Ogniwa LED są dużo trwalsze niż inne źródła światła gdyż nie posiadają one elementów ruchomych ani szklanych. Ich trwałość wynosi średnio około 50 tys. godzin co daje 10 krotną przewagę nad tradycyjnymi źródłami światła. Diody LED w końcowym stadium ich życia nie gasną od razu jak w klasycznych żarówkach tylko z biegiem czasu zmniejszają swoją jasność.